top 8 ways how you can earn sitting at home 12 simple ways where to invest dollars in crisis work through the internet remotely without attachments 15 quick ways how to earn more 20 ways 20 ways making money on the internet without a website where to invest 100,000 to earn 10 real ways
لیست تشکلها
بهمن ۱, ۱۳۹۷
گزارش عملکرد
بهمن ۲, ۱۳۹۷

حرکت مردمی استغاثه

حرکت مردمی استغاثه 1394
اولین مراسم استغاثه جهت تعجیل در ظهور امام زمان(عج)، در آخرین جمعه سال ۹۴ در شهرهای مختلف کشور و برخی از نقاط جهان همچون عراق، لبنان، ترکیه، استرالیا، آلمان و آمریکا برپا شد.
در انتهای مراسم، منتظران ظهور، نماز استغاثه به امام زمان(عج) را جهت تعجیل در امر ظهور یگانه منجی عالم بشریت اقامه نمودند.
این مراسم که با توجه به گرفتاری و فتنه‌های موجود در جهان اسلام و با هدف تعجیل در ظهور امام عصر (عج) برگزار شده بود، با حضور پرشور اقشار مختلف مردم ایران رنگ و بوی دیگری گرفت و با استقبال منتظران ظهور در اقصی نقاط کشور همراه بود و موجی از دعا و استغاثه را در شهرهای مختلف کشور به وجود آورد.
در مشهد نیز مراسم اجتماع مردمی برای استغاثه به امام زمان(عج) و فرج ایشان، به همت تشکلهای مجمع عهد همدلی، از ابتدای صبح ۲۸ اسفندماه، آخرین جمعه سال ۱۳۹۴ در میدان ۱۵ خرداد مشهد با حضور زائران و مجاوران امام رضا(ع) آغاز شد. همه جمع شده بودند تا فراق یک سالی که گذشت را ناله بزنند؛ فراق کسی که دوری او برای همه عدالت‌خواهان جهان سخت است.
زن، مرد، کوچک و بزرگ آمده بودند تا از خدا بخواهند سالی که می‌آید، سال ظهور یگانه عدل‌گستر جهان باشد، همو که طبق وعده همه کتب آسمانی قرار است بشر را نجات دهد و با آمدنش، بهشت را در زمین مجسم کند.
در ابتدای این مراسم، رضا گلشاهی، حافظ کل و قاری بین‌المللی قرآن کریم، آیاتی از کلام وحی را قرائت کرد و سپس زیارت آل‌یاسین توسط قدیر حلاج با صوتی دلنشین زمزمه شد.
در هنگام قرائت این زیارت، فرق بین اشک و قطره‌های باران روی چهره‌ها معلوم نبود، شانه‌ها می‌لزرید، درد فراق یک سالی که بدون امام زمانشان گذشته بود را امروز و در این هوای بارانی گریستند و در حال گریه، سلام‌های زیارت آل‌یاسین به امام زمانشان را با احترام و ایستاده خواندند: سلام بر تو در هنگام سجده و رکوعت، سلام بر تو در هنگام نشستن و ایستادنت، سلام بر تو هنگامی که نماز می‌خوانی و دست به قنوت می‌گیری؛ قنوتی که شاید اولین دعایت در آن برای منتظرانت باشد ... .
در بخش دیگر این برنامه، حجت‌الاسلام و المسلمین سید مسعود پورسیدآقایی، رئیس موسسه آینده روشن ضمن تشکر از همه دست‌اندرکاران برگزاری مراسم استغاثه به امام زمان(عج) و تحسین دلدادگی مردم
و حضورشان در این مراسم در هوای سرد و بارانی مشهد، با بیان این مطلب که خداوند ظهور حضرت موسی(ع) را برای دعای بنی‌اسرائیل ۱۷۰ سال تسریع کرد، توضیح داد: امام صادق(ع) می‌فرماید: «وقتی بنی‌اسرائیل رفاه طلبی را کنار گذاشتند، حقیقتا دعا کردند و برای آمدن حضرت موسی(ع) آه و ضجه زدند،
خداوند ۱۷۰ سال آمدن ایشان را تسریع کرد، شما نیز همین‌طور هستید، اگر حقیقتا بخواهید امام زمان(عج) ظهور می‌کند اما اگر نخواهید، این غیبت تا آخرش ادامه می‌یابد».

اطلاعیه فوری


حجت‌الاسلام پورسیدآقایی نیاز به امام زمان(عج) را نیاز بشر و از شاخص‌های انتظار برشمرد و بیان کرد: روزی همه بشر به این نتیجه می‌رسد که زمین، نیازمند آسمان است، ما امروز جمع شدیم تا بگوییم به امام زمان(عج) مضطریم یعنی نیازمان به ایشان به اوج خودش رسیده است.
پس از این سخنرانی، محسن ربیعی، مداح اهل‌بیت (ع) زمزمه‌های انتظار سر داد و زائران و مجاوران امام رضا(ع) در حالی که می‌گریستند، با نوای العجل العجل یامولا، به سمت حرم مطهر امام رئوف، علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) پیش رفتند.
شرکت‌کنندگان در پایان این مراسم، دعای فرج را با صدای حاج احمد واعظی، مداح اهل‌بیت(ع)، همزمان با همه مردم در مناطق مختلف کشور و سایر کشورهای جهان به امید اینکه سال ۹۵، سال ظهور امام زمانشان باشد، زمزمه کردند و در انتها با خواندن میثاق نامه، با امام زمان خود تجدید عهد و پیمان کردند.
لازم به ذکر است بنیادفرهنگی حضرت مهدی موعود، قرارگاه فرهنگی ولی امر، حوزه های علمیه حضرت مهدی (عج)، موسسه مصاف ایرانیان، موسسه منتظران منجی، موسسه آخرین ذخیره، بنیاد یک هفتاد و سوم، دانشگاه قرآن و حدیث، دانشگاه بین المللی امام رضا (ع)،
دانشگاه فردوسی مشهد، دانشگاه علوم پزشکی مشهد، دانشگاه پیام نور، موسسه آموزش عالی خراسان، موسسه آموزش عالی اقبال لاهوری، کانون فرهنگی تبلیغی مهدویت، کانون مهدویت صبح عدالت، ستاد مردمی اجتماعات مهدوی،جمعیت ایثارگران رسانه، تشکل رسانه ای سادات و جمعی دیگر از فعالین فرهنگی و رسانه ای جهان اسلام از جمله دست اندرکاران برگزاری این تجمع بودند.